>beyaz tavşan hırka(bir küçücük tavşancık varmış)

>

şiş no:6
sakallı ip ve nako beyaz ipi birlikte ördüm

arkayı 46 ilmekle başlayıp 40 cm dümdüz ördüm.yani kesip biçmedim.40 cm in sonunda ortadaki 16 ilmeği beklemeye alıp,iki yandan 15 er ilmeği kestim.
önleri de 28 ilmek başladım.iki sıra haraşodan sonra baştaki 4 ilmek haraşo,diğerlerini düz ördüm.diğer önü de bunun simetriği olarak ördüm.35 cm gelince yaka tarafından 4 ilmeği örmeden geri döndüm.her  yaka tarafına gelince 4 er ilmeği örmeden dönüp,kalan son 15 ilmeği beklemeye aldım.diğer önüde aynı şekilde yaptım.sonra önce ön,sonra arka,sonrada diğer önün bekleyen ilmeklerini aynı şişte toplayıp dümdüz ördüm.yaklaşık 1 karış olunca kesip,ortasını diktim.bu da kapşon oldu.kollarıda 34 er ilmek başlayıp 24 er cm ördüm.gövdeye diktim.sonra tavşanın kulaklarını ördüm.dışı tüylü ip,içi pembe ip.ikisini ayrı örüp birbirine diktim ve kapşona tutturdum.burun ponpon zaten.gözlerde düğme.
arka görünüşün altındaki iki parça ne mi?TOZLUK.onlarıda hırkayı giyince,altına tayt giyecek.tozluklarını takacak.spor ayakkabı veya bot giyecek.
bu da mankenimiz.(fotodaki).annesinden izin almadığım için fotoyu kamufle ettim.eee bloğada zaten üzerinde hırkanın nasıl durduğu lazım.işte böyle,hırkamız ve tozluğumuz.güzel günlerde giysin benim şirin tavşanım.

Advertisements
This entry was posted in hırka. Bookmark the permalink.

7 Responses to >beyaz tavşan hırka(bir küçücük tavşancık varmış)

 1. Filiz says:

  >ellerine sağlık canım ne kadar şirin olmuş bu hırka:)çok sevimli gerçekten,iyi günlerde kullansın sevgili tavşanın:)sevgiler canım

 2. >yerim ben bu tavşanı çok şirin olmuş tozluklarda süpermişellerine sağlık canım.

 3. *kelebek*-* says:

  >tavşan harika ..tozluklar dahiyane olmuş ..her yaptığınız gibi müthiş ..

 4. Baharcicegi says:

  >Ayy yerim ben bu cici tavsani cok güzel olmus yumusacik Bak bunu örerim iste cünkü kesip bicmemissin tam benim gibi tembel örgü örmeyen icinemegine saglik

 5. >Canım elelrine sağlık yakaya gelince 4 er ilmeği örmeden dönüp,kalan son 15 ilmeği beklemeye aldım.diyorsunya bu 4 ilmek kesiliyormu anlayamadım

 6. >çok güzel ve yaratıcı fikir elelrine sağlık. keşke, kızıma sakkallı ipten mont örmeden önce görseydim blogunuzu.. neyse bir dahakine inşallah. ellerine sağlık. Allah güzel yavrunuzu da nazarlardan saklasın..

 7. cafemis says:

  >Ellerine sağlık arkadaşım,güzel bir takım olmuş,güle güle giysin prenses,sevgiler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s