>v-şeklinde şalı tamamlayabildim sonunda…

>http://hazalca.blogspot.com/2009/06/v-seklinde-sal.html
başladığım günki resminin yukarıdaki adreste olduğu şalı nihayet bitirebildim.adını yaşar koyacaktım artık.nedense süründü de süründü.aslı varmı bilmem ama örgü örerken üzerine gelen kişinin karakterini alırmış örgü.böyle her yere yetişen hızlı biri gelmişse çabucak biter,yavaş mıymıy biri geldiyse de böyle sürünürmüş.ay bunun üstüne kim geldi bilmem ki:)
efendim şimdi tarif isteyenlere ne desem bilmem ki.yapmak istediğim model dalgalı ajurdu ama olmadı,böyle bir model çıktı ortaya.
3ilmekten başlayıp,ortadan artıra artıra bir üçgen yaptıktan sonra,istenen boya gelince örgüyü ikiye ayırıyoruz.iki parçayı ayrı ayrı ve hiç artırmadan örüyoruz.sonra böyle şirin bir şal oluyo.kenarlarının saçaklarını da taktık mı tamam.
siz sormadan ben yazayım,bu kaçıncı şal bilmiyorum ama hepsini kendime örmüyorum ki.arkadaşlarıma,sevdiklerime hediye ediyorum.bu da bir arkadaşa gidecek.iyi günlerde giyer inşallah.
unutmadan aşağıdaki resimler şalın nasıl gerdirilerek açıldığını gösteriyor.artık ütülemiyorum.ıslatıp,resimdeki gibi gerdirince kuruduğu zaman ütülenmişten güzel oluyor.

Advertisements
This entry was posted in şal. Bookmark the permalink.

10 Responses to >v-şeklinde şalı tamamlayabildim sonunda…

 1. >canım arkadaşım mükemmel olmuş tığla yapılmış gibi duruyorresimden örnek çıkarmakta hiç bana göre değil ajurlar nefis duruyor. sağlıkla kullan

 2. Bucanni says:

  >Canımcım eline sağlık. Bende inanırım elişinin üzerine gelen kişiye göre hız kazandığına. Valla benimde ne zamandır elimde bir hırka sürünüyo bitiremedim gitti. Çünkü üzerine uyuşuk biri geldi 🙂

 3. Baharcicegi says:

  >salin üzerine beni gelmedim valla ,ben hizliyimdir ceyiz yaparken hic yarim isim olmadi Arkadasin iyi günlerde giyinsin hediyen ömürlük giydikce seni hatirlar

 4. ilmekilmek says:

  >çok değişik ve şık bir şal olmuş canım ellerine sağlık, benimde aklımdan geçmişti bu şal kaçıncı acaba diye, çevrendekiler çok şanslı nediyeyim..sağlıcakla kal…

 5. >güzel bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle sevgiler

 6. GÜLOANNE says:

  >canım ellerine sağlık süper olmuş yapılışını daha açıklayıcı yazarsan memnun olurum sevgiler

 7. Baharcicegi says:

  >hu hu kimse yokmu,pazar günü evde durulmaz tabisicacik sakin güzel bir pazar günü dilegiyle

 8. Baharcicegi says:

  >yukardaki yorumda pazar yazdim' da bugün cumartesi burda resmi tatil bugün bende pazar zannettim bugünü günleri karistirdim yaslaniyorum galiba!!!!

 9. berkbuket says:

  >hih hii yeni bir işe başlarken annem beni odadan çıkarıp koşa koşa gel ben işe başlarken derdi. birde bir şey söyletirdi. elin kuş g…. taş olsun dedirtirdi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s