>mavi çocuk pançosu

>kızıma ördüğüm hırkadan artan yünden ve evde kalan yünlerden bişeyler öreyim dedim.aklıma böyle bir panço örmek geldi.arkadaşlarımda küçük kızı olan çok.birinin doğum gününe giderken götürürüm diye düşündüm.çocuklar sevinince,ben onlardan daha çok seviniyorum.

yapılışını da dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım.üzerine bir de bere örmeyi planlıyorum.ilerleyen günlerde onu da yayınlarım inşallah.

arka:

33 ilmekle başladım.6 sıra sakallı iple düz ördükten sonra,düz maviye geçtim.16 düz ,1 artır,1 düz,1 artır,16 düz olarak ilk sırayı tamamladım.ortadaki 1 ilmek hep sabit kalacak.her ön sırada o 1 ilmeğin sağından ve solundan birer artırılacak.arka sırada hep ters örüyoruz.bu artırmaya ek olarak da,6 sırada bir ,örgünün her iki tarafından birer ilmek artırmamız gerekiyor.(dik üçgen olmasın,biraz genişlesin diye)ortadaki delikler 41 adet oluncasakallı ipe geçip 8 sıra daha düz örüp kapatıyoruz.

ön:

yine aynı sayıda ve aynı şekilde yapılır.ancak ben tavşan şeması yerleştirdim.isteyen başka şema da yapabilir.sonra iki parçayı yanlarından birbirine dikiyoruz.pançomuz hazır.

Advertisements
This entry was posted in panço. Bookmark the permalink.

5 Responses to >mavi çocuk pançosu

 1. dantelistan says:

  >çok şeker olmuş tavşanlara bayıldım ellerine sağlık canım sakallı ip kullanmadan örsem erkek çocukları için olurmu acaba 2 yumak aynı maviden ipim var ne dersin iyi günler

 2. >Merhaba Hobiciler,Www.hobisergisi.com AÇILDI!… Örgülerinizi elişlerinizi kısaca hobilerinizi satan insanları buluşturmaya planlıyoruz. Hobisergisi.com da yayınlanan her hobiye 1 kontür veriyoruz tabii bazı şartlarımız var. Örnek verecek olursak, yapılışını biraz olsa anlatmanız gerekli. Neden derseniz hobinin size ait olduğuna inanmamız gerekli. Bunun yanında yaptığınız hobiler ayın en fazla oy alan hobisi olursa hediye kontürler kazanacaksınız. Ayrıca referansınız olan her üye başına 2 kontür kazanacaksınız… Hediye kontür kazanmanız için referansınız ile üye olan kişinin hobilerini eklemesi gerekmektedir.Site adresi: http://www.hobisergisi.comiyi günler Murat CANSitemizi blogunuzda tanıtabilirmisiniz ?Teşekkürlerİletişim= mrt.cn@hotmail.com

 3. Baharcicegi says:

  >hangi cocuk sevinmezki böyle tavsanli pancoyu görünce,cok sirin olmus emegine saglik

 4. hülya kenar says:

  >çok cici olmuş yaa renkler harika elinize sağlık

 5. >arkadaşım çok güzel olmuş ve çokda güzel açıklamışsın sevgiler

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s