>kırmızı yelek

>3.5 no şiş.100 gr yün Yelek bütün olarak örülüyor. 52 ilmek at ve 52 sıra haraşo ör(gidiş dönüş sıraları ters)ve bütün ilmekleri kes. Eninden 52 ilmek çıkar ve 15 sıra haraşo ör(gidiş dönüş ters örülecek) 18 ilmek haraşo ör ortadaki 16 ilmeği kes(burası yakası)diğer 18 ilmeği beklet. Ve 18 ilmeği şu şekilde ör; (Yaka kısmı) 5 haraşo ,6 düz,7 haraşo(kol kısmı)21 sıra ör.arka sıralar ters örülecek. 21 sıra sonra 7 haraşo ördükten sonra 1 ilmek arttır(sadece örgünün yüzünden arttırma yapılacak).bu arttırmalar 23 defa olacak.ilmek sayıları 41 olunca,6 sıra haraşo ör ve ilmeklerin hepsini birden kes.diğer 18 ilmeği de simetri şekilde ör.kol açıklığı bırakarak yan kenarları dik.ve çevresini tığla oya yap.kolay gelsin –>ben üzerine sonradan minik beyaz çiçekler örüp diktim.
tarifi ALTINÖRGÜ FORUMdan alıntıdır

Advertisements
This entry was posted in yelek. Bookmark the permalink.

3 Responses to >kırmızı yelek

  1. dantelistan says:

    >merhaba canım benim blogcu kısıtlı olan zamanımızı boşa geçirtiyor inşallah sonu iyi olur yorumlarımı bir türlü okuyup onaylayamıyordum meğer herkesin öylemiş 2 günün sonunda buğün yapabildim de blogspotdaki adresine ulaştım bizde nereden olursa ordan hatır sorarız gerçekten dostlara ulaşamamak ne kadar kötü sanalda olsa iyi olduğunu bilmek istiyor insan sevgi saygılarımı bırakıyorum

  2. dantelistan says:

    >Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

  3. dantelistan says:

    >Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s